Featured
Tag
Kariera w UX
|
2023-11-16

UX Designer - zawód IT przyszłości

Zapotrzebowanie na rynku na tych specjalistów jest ogromne. Jednak niełatwo jest dostać pierwszą pracę w zawodzie.

User Experience Designer, czyli w skrócie UX Designer, to dobrze płatny, ciekawy i przyszłościowy zawód w branży IT. Zajmuje się projektowaniem aplikacji i stron internetowych tak, żeby były przyjazne dla użytkowników. Zapotrzebowanie na rynku na tych specjalistów jest ogromne. Jednak niełatwo jest dostać pierwszą pracę w zawodzie.

Jedną z kluczowych rzeczy przy rekrutacji na stanowisko UX Designer, jest portfolio. To ono pozwala ocenić umiejętności kandydata, który znajdzie się na rozmowie i sprawia, że będzie on w ogóle na nią zaproszony.

Jak mówi chińskie przysłowie - 1 obraz wart jest 1000 słów. Między innymi takim tworzeniem portfolio zajmujemy się w trakcie “Kursu UX Designer”, gdzie tworzymy realne projekty z realnymi klientami. Na końcu kursant ma 3 prawdziwe projekty w portfolio i z pomocą szeregu ekspertów od razu po kursie rozpoczyna start w rekrutacjach na rynku pracy IT.

Spójrzmy na ten projekt sklepu internetowego z monitoringiem. Przeznaczony jest dla osób zamożnych, które potrzebują zakupić sprzęt, który pozwoli ochronić im ich dobra, nieruchomości czy posesje. Projekt stworzyła młoda, zdolna i niezwykle kreatywna projektantka - Julia Juzoń.

CCTV - sklep internetowy z monitoringiem - UX Designer: Julia Juzoń

Julia pracowała bezpośrednio z klientem będąc jednocześnie ze mną w stałym kontakcie mentoringowym - prawie codziennym. Ona projektowała a ja dawałem jej bieżący feedback, wskazówki oraz omawialiśmy poszczególne kwestie projektowe bardziej szczegółowo. W sytuacjach awaryjnych jako mentor byłem także w pogotowiu, jako wsparcie dla niej lub dla klienta.

Klient na końcu był wyjątkowo zadowolony z projektu -  wizualnie i funkcjonalnie. Julia natomiast dzięki tej współpracy dodała do portfolio kolejny projekt, zwiększając tym samym jeszcze bardziej swoją szansę na otrzymanie pracy w tym ciekawym i przyszłościowym zawodzie IT.

Mamy tutaj sytuację win-win. Klient otrzymuje projekt, który go satysfakcjonuje a przyszły UX Designer ma bardzo częsty kontakt z doświadczonym mentorem, wykorzystuje swój potencjał i szlifuje umiejętności w praktyce.

Praktyka to najskuteczniejsza forma nauki - więcej o kursie - Kurs UX Designer

Chętnie przedstawię Ci więcej szczegółów i odpowiem na dodatkowe pytania.

Piotr Trzaskowski
UX/UI MANAGER / CEO - UX-MAN

Podobne wpisy

Wszystkie wpisy

Zapytaj o projekt Aplikacji lub Strony Internetowej

Zapytaj o usługi dla siebie

Dziekujemy za wiadomość.
Odniesiemy się do niej w przeciągu najbliższej doby.
Coś poszło nie tak. Spróbuj wysłać wiadomość jeszcze raz.