Featured
Tag
Kariera w UX
|
2023-11-16

Praca w UX/UI i zarobki

Średnie zarobki UX Designerów wynoszą od 4 000 do 12 000 PLN brutto miesięcznie... w Stanach Zjednoczonych wynosi około 85 000-90 000 USD rocznie

"Znajdź pracę, którą kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować w życiu."
- Konfucjusz

Zarobki w dziedzinie UX (User Experience) mogą być zróżnicowane w zależności od wielu czynników, takich jak doświadczenie, lokalizacja, rodzaj zatrudnienia oraz wielkość firmy.

Według danych portalu Glassdoor, średnia płaca dla UX Designerów w Stanach Zjednoczonych wynosi około 85 000-90 000 USD rocznie, przy czym osoby z więcej niż 10-letnim doświadczeniem mogą zarabiać ponad 120 000 USD rocznie. W Europie, w zależności od kraju, średnie zarobki wynoszą od 30 000 do 70 000 EUR rocznie.

W Polsce, w zależności od lokalizacji i doświadczenia, średnie zarobki UX Designerów wynoszą od 4 000 do 12 000 PLN brutto miesięcznie, przy czym osoby z więcej niż 5-letnim doświadczeniem mogą zarabiać ponad 15 000 PLN brutto miesięcznie.

Jednak należy pamiętać, że w dziedzinie UX istnieje wiele różnych specjalizacji, takich jak UX Researcher, UX Writer czy UX Strategist, a ich zarobki mogą się różnić. Ponadto, sam fakt posiadania tytułu UX Designer nie gwarantuje wysokiego wynagrodzenia, a decydujący może okazać się poziom wiedzy, umiejętności i doświadczenia osoby zajmującej takie stanowisko.

#UXdesign #userexperience #interfacedesign #userinterface #UXMAN #pracawIT

Jak zostać UX/UI Designerem? 👉 Kursy UX/UI

Piotr Trzaskowski
UX/UI MANAGER / CEO - UX-MAN

Podobne wpisy

Wszystkie wpisy

Zapytaj o projekt Aplikacji lub Strony Internetowej

Zapytaj o usługi dla siebie

Dziekujemy za wiadomość.
Odniesiemy się do niej w przeciągu najbliższej doby.
Coś poszło nie tak. Spróbuj wysłać wiadomość jeszcze raz.