Featured
Tag
UX/UI Design
|
2023-11-16

GdzieCoJest.pl

Dawniej wszystko było na papierze. Gdy ktoś umierał, wystarczyło przejrzeć szuflady i szafki, żeby znaleźć stosowne dokumenty...

“Kiedyś wszystko było jakieś lepsze…”

Dawniej wszystko było na papierze. Gdy ktoś umierał, wystarczyło przejrzeć szuflady i szafki, żeby znaleźć stosowne dokumenty. Obecnie, znakomita ich większość przybrała formę elektroniczną, a dostęp do tych informacji bywa trudny lub wręcz niemożliwy.

Niewiedza na temat tego, gdzie co jest, sprawia, że spadkobiercy mogą zupełnie nie mieć świadomości, że powinni coś odszukać albo po coś się zgłosić. Jeżeli nie wiemy, że zmarły pozostawił po sobie:

-nieruchomości,

-pieniądze w banku,

-polisy ubezpieczeń na życie,

-rachunki maklerskie,

-rachunki TFI,

-depozyty kruszców,

-konta do kryptowalut,

-udziały w spółkach

-czy inne wartości (np. pożyczki),

to nie będziemy w stanie do nich dotrzeć. Instytucje natomiast nie wiedzą o tym, że kogoś zabrakło i że trzeba odszukać spadkobierców.

Zdarza się też, że chcemy przekazać bliskim informacje niezwiązane bezpośrednio z naszym majątkiem. Od spraw prozaicznych, jak płacenie rachunków po te najbardziej niecodzienne - choćby przepis na naleśniki. Jak sprawić, aby wiadomość trafiła do adresata, gdyby coś poszło nie tak?

Odpowiedzią jest aplikacja GdzieCoJest.pl, która powstała z inicjatywy Szymona Michny, we współpracy z Optimum Process - Michał Szulecki i UX-MAN - Zuzanna Kucharek i Piotr Trzaskowski. Umożliwia użytkownikowi pozostawienie powiadomień do wybranych osób, co powoduje, że majątek nie trafi w niepowołane ręce.

Aplikacja jest niezwykle prosta i przyjazna. Po rejestracji użytkownik tworzy wiadomości dla wybranych przez siebie osób. Sam określa, co ile dni ma się logować do aplikacji, aby potwierdzić swoją obecność (w domyśle zasygnalizować, że żyje), oraz ustala, jak często chce otrzymywać kolejne przypomnienia o potrzebie zalogowania się. Jeżeli w wyznaczonym przez siebie czasie użytkownik nie zaloguje się do aplikacji, automatycznie nastąpi wysłanie uprzednio przygotowanych wiadomości.

Każdy użytkownik może w dowolnym czasie zmienić lub usunąć przygotowane przez siebie wiadomości, zrezygnować z abonamentu albo usunąć swoje konto.

Aplikacja GdzieCoJest pomaga uporządkować to, co najważniejsze.

Pełna prezentacja aplikacji GdzieCoJest.pl

Piotr Trzaskowski
UX/UI MANAGER / CEO - UX-MAN

Podobne wpisy

Wszystkie wpisy

Zapytaj o projekt Aplikacji lub Strony Internetowej

Zapytaj o usługi dla siebie

Dziekujemy za wiadomość.
Odniesiemy się do niej w przeciągu najbliższej doby.
Coś poszło nie tak. Spróbuj wysłać wiadomość jeszcze raz.